Fotografia ma wiele odmian, w zależności od celu w jakim powstaje.
Inaczej się z nią obcuje w galerii, inaczej w książce, jeszcze inaczej przez internet, itd. Skupimy się na treści, którą chcemy poprzez swoje fotografie zaprezentować widzom. Jak to zrobić? Jak mówić i pisać o zdjęciach? Jak projekt fotograficzny może wybrzmieć w krótkiej edycji konkursowej, a jak układać go na swojej autorskiej stronie?
Przede wszystkim będziemy rozmawiać o zdjęciach i autorskich projektach. Każdy uczestnik przychodzi z własnymi zdjęciami i tematami, opowiada z czym ma kłopot, co chce przepracować. Będziemy edytować zdjęcia, układać je w wypowiedzi, wypracujemy metody kontynuacji rozpoczętych projektów lub pomożemy sobie wspólnie znaleźć motywację, punkt startu. Nauczymy się o fotografii pisać i mówić, bronić swoich racji (nie zawsze obraz musi się sam bronić), sprawdzimy inne punkty widzenia.
Uczymy się:
- edytować, edytować i cały czas edytować
- przygotowywać wystawę
- wysyłać aplikacje na konkursy i festiwale
- mówić o zdjęciach
- pisać o zdjęciach i projektach, pisać biogram, treści wniosków
- przygotowywać książkę
- przygotowywać się do przeglądu portfolio
oraz mnóstwa innych rzeczy, których nikt nie uczy.
Prowadzenie:
Joanna Kinowska – historyk sztuki, niezależna kuratorka wystaw fotograficznych, fotoedytorka książek fotograficznych. Przez wiele lat pracowała w Dziale Edukacji Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki. Redaktorka prowadząca miejscefotografii.blogspot.com, autorka tekstów o fotografii, współpracuje z „Przekrojem”, „Digital Camera Polska" i fotopolis.pl. Bywała jurorką w konkursach fotograficznych, recenzentką podczas przeglądów portfolio. Bywa recenzentką przeglądów portfolio, jurorką konkursów fotografii, fotoedytorką, itd…i rozumie problemy fotografów, którzy starają się wyjść do widza z własną opowieścią.