Przejdź do głównej nawigacji Przejdź to treści głównej Przejdź do narzędzi dostępności
Data:
15 maj 2023 ─ 08:00

 Termin zgłoszeń: do 28.04.2023 r.  
Przesłuchania konkursowe: 15.05.2023 / poniedziałek / od g. 9.30  
Gala - ogłoszenie wyników i wręczenie  nagród: 21.06 2023 r. / g 17  

FB fanpageGREY 




Jeśli muzyka Ci w duszy gra a metryka jest niewspółmiernie wysoka do wieku ducha, zapraszamy do wzięcia udziału w piątej już edycji konkursu!
Zapraszamy zarówno solistów, jak i zespoły wokalne do dzielenia się swoją muzyczną pasją z innymi!
Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 28 kwietnia 2023 r.

Kochani ? liczba zgłoszeń na Piąte Mokotowskie Senioralia przerosła nasze oczekiwania? . Dziękujemy ?
Mamy ponad 40 solistek i solistów oraz 14 zespołów z Mazowsza i całego kraju. 15 maja 2023 r. odbędą się przesłuchania pod okiem i uchem jury. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi na Gali V Mokotowskich Senioraliów - 21 czerwca 2023 r. o godz. 17.


Harmonogram przesłuchań:

9.30 - przesłuchania solistów
14.00 - recital Olgi Bończyk
15.00 - przesłuchania zespołów
18.00 - obrady jury


Jury:  

JanuszTylmanJanusz Tylman – Przewodniczący
Pianista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Koncertuje w Europie i USA. Skomponował setki utworów: piosenki, utwory instrumentalne, wokalne, muzyka filmowa, teatralna oraz musicale.

Współpracuje z teatrami w Polsce, Szwecji i USA. Współpracuje także z radiem i telewizją jako kompozytor oraz uczestnik programów telewizyjnych („Śpiewające fortepiany", „Jak oni śpiewają", programy kabaretowe i inne). Współtworzy duet fortepianowy: Majewski & Tylman. Współpracuje z wytwórniami płytowymi w Polsce i za granicą. Zasiada w jury wielu festiwali muzycznych w Polsce.

Hobby: żeglarstwo i motocykle i kotka LUTKA

Tomasz Krezymon / fot. Michał Łukasikmgr Tomasz Krezymon
Pianista, kompozytor, aranżer, korepetytor, producent. Absolwent Akedmii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Stypendysta Kunstlerhouse Worpswede (Niemcy).

Współpraca z Teatrem im. S.Jaracza w Olsztynie (kierownik muzyczny 2018 r.), Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Big Bandem BBC z Londynu, Teatrem Polskiego Radia, World Youth Choir, Fundacją Anny Dymnej, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi, Teatrem Bagatela w Krakowie, Telewizją Polską, Telewizją Polsat, Teatrem Roma. Od 2007 na stałe współpracuje z Michałem Bajorem.

Wybrana dyskografia: „Grechuta Kofta" Michał Bajor, „Moje podróże" Michał Bajor, „Il battiti della notte" (Zona' Włochy); „Album rodzinny" Kacper Kuszewski, „Parsley" Julia Pietrucha. Autor ścieżki dźwiękowej do filmu „Ojciec i syn" reż. J. Brzosko.

Doświadczenie pedagogiczne: Nauczyciel i wykładowca od 1993. Obecnie zatrudniony w UMFC jako wykładowca. Do tego czasu był pracował w POSM I i II st. w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, PSM w Elblągu, Policealnym Studium Wok-Akt. w Gdyni, Policealnym Studium Aktorskim im. S. Jaracza w Olsztynie oraz ZPSM im. F. Chopina w Warszawie.

Prodziekan wydziału Wokalno-Aktorskiego UMFC w Warszawie.


Grzegorz Toporowskimgr Grzegorz Toporowski
Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Muzyk, aranżer, kompozytor, edukator.

Laureat wielu akordeonowych konkursów polskich i zagranicznych. Autor muzycznych projektów warsztatowych i autorskich interpretacji. Producent muzyczny płyt dziecięcych, młodzieżowych, senioralnych o bogatej tematyce: świątecznej, patriotycznej, okolicznościowej, filmowej.

Współpracuje z Teatrem Narodowym, Operą Narodową, Filharmonią Narodową występując obok najsławniejszych znakomitości kultury i sztuki. Do dorobku artystycznego zaliczyć należy szeroko zakreśloną działalność pedagogiczną, która jest doceniana przez wielu wybitnych specjalistów różnorakich kręgów artystycznych.

Od wielu lat kierownik artystyczny etnograficznych zespołów muzycznych: Powsinianie, Tęcza oraz muzyki międzywojennej Grupy Śpiewaczej Radosna. Założyciel Kameralnego Zespołu Folklorystycznego wspierającego muzyczne przedsięwzięcia i projekty grup. Instruktor muzyczny w Zespole Pieśni i Tańca Warszawianka. Nagrodzony za szczególne zasługi dla kultury przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Lubi aktywności sportowe, bushcraft, dobrą książkę.


Pobierz:

Zobacz jak wyglądały poprzednie edycje Mokotowskich Senioraliów:



Wydarzenie pod patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Rafała Miastowskiego.

Organizatorzy:

Urząd Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy
Służewski Dom Kultury w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy


logoWWW130 SluzewskiDK 
  Warszawa-znak-RGB-czarny-Mokotow.jpg   

    logoWWW130_StadJestem.jpg   






Zobacz również

Projekty

Zdzisław Beksiński – twórca i sąsiad.

Nasze Osiedle było jeszcze w budowie, kiedy w 1977 roku Zdzisław Beksiński, wywłaszczony z domu rodzinnego w Sanoku, kupił mieszkanie w Warszawie przy ul. Sonaty 6,...

Projekty

„Żeby to miało ręce i kopyta. Słuchowisko dla ludzi" / jubileusz 20-lecia Służewskiego DK

Co kozy myślą o ludziach, którzy są ogrodzeni płotem? Czy pszczoły są podobne do mieszkańców służewskich bloków? Po co kozom betonowy placyk? Dlaczego ludziom się...

  • Młodzież
  • Dorośli
  • Bezpłatne
Warsztaty

Warsztaty tańców greckich

Taniec od wieków towarzyszy codziennemu życiu Greków. Jest nieodłącznym elementem uroczystości rodzinnych i świąt. Tańczy się w tawernach i klubach nocnych, po...

  • Dzieci
  • Ekologia
  • Rodzinne
  • Bezpłatne
Warsztaty

Kapelusze – wcale nosić ich nie muszę / warsztaty rodzinne z cyklu Przyrodnicze sąsiedztwo

Kim/czym są grzyby? Co jedzą? Gdzie mieszkają? Czy wszystkie noszą kapelusze? Podczas zajęć odpowiemy sobie na te i inne pytania dotyczące grzybów. Poszukamy ich w...

  • Dzieci
  • Bezpłatne
Warsztaty

Zima w Sużewskim DK / 10-14 lutego 2025

Zapraszamy na warsztaty podczas ferii. Zajęcia plastyczne, muzyczne i przyrodnicze czekają na Ciebie!

  • Młodzież
  • Dorośli
  • Płatne
Warsztaty

Czakry na pomoc! / weekendowe warsztaty jogi

Poznając czakry dowiesz się jak za pomocą ćwiczeń, oddechu i medytacji uzdrawiać swoje ciało fizyczne i emocjonalne.